Informace pro umělce

Máte-li zájem nabídnout svá díla prostřednictvím ArtBanana.cz, pošlete nám na email [email protected] vaše CV a portfolio s ukázkami uměleckých děl. Následně vás budeme kontaktovat, zda vás zařadíme do naší online galerie. 🙂

Podmínky spolupráce

Spolupracujeme jak s celými galeriemi tak se samostatnými umělci. Smyslem tohoto projektu je dostat kvalitní umění, které je cenové dostupné, mezi lidi. ArtBanana je koncipována tak, aby pro umělce fungovala jako jednoduchá webová prodejní galerie, která umělce zároveň propaguje a investuje nemalé prostředky jak do vývoje e-shopu tak do celkové propagace na webu i v jiných médiích. Za tuto službu si ArtBanana přidává provizi, jelikož se tím v podstatě stáváme galerií zastoupených umělců.
Dílo vždy zůstává v držení umělce, nikam si jej tedy neodvážíme.

Pro vystavení uměleckých děl na webu potřebujeme

  • fotografie požadujeme v nejvyšší možné kvalitě, tzn. nezmenšené, aby barvy na fotografii byly reálné, aby šla fotografie díla přiblížit a zákazník mohl vidět detaily a strukturu díla.  (pošlete přes úschovnu nebo emailem)
  • kompletní popisky děl (název, technika, rok, rozměry)
  • fotografie autora (bude použita v černobílé podobě, oříznuta do čtverce)
  • konečné ceny včetně provize (viz níže)
  • stručný životopis (text o tvorbě, studium, výstavy, ocenění)
  • podepsanou smlouvu (tu je možné vytisknout, podepsat a naskenovanou nám poslat na email).

Pokud se dílo prodá, je umělec povinen jej řádně zabalit a my už zařídíme, že si jej k Vám v domluveném čase přijede vyzvednout přepravní společnost.

Provize

Náš web umělce výrazně pomáhá zviditelnit. Investujeme do jejich propagace a dalších služeb (administrativa, správa webu, komunikace se zákazníky, logistika atd.). Za tyto služby, pokud umělec dílo prodá, si zasloužíme provizi 🙂 Naše pravidla jsou vytvořena v tom smyslu, aby byly ceny za umělecká díla nastaveny férově. Domluvená prodejní cena by měla být stejná u nás i při prodeji díla přímo z ateliéru. Kdyby měli zákazníci možnost pořídit si dílo, které je vystaveno na našem webu za nižší sumu u autora, tak by náš obchod neměl smysl, protože by toho každý rád využil a obešel nás. Na druhou stranu ale každého zákazníka rádi vyšleme přímo k umělci do ateliéru nebo do galerie, aby měl možnost dílo vidět naživo. Ceny jsou tedy v obou případech – při nákupu na webu i v galerii nebo v ateliéru – nastaveny stejně.

Vše, co jsme nastínili výše, je uvedeno podrobněji ve smlouvě, kterou od nás obdržíte po zaslání požadovaných informací.

Napsat komentář