• Home
  • /
  • Informace
  • /
  • ArtShorts na Startovači: ArtBanana a One Minute Shot ušili umělecké kraťasy

ArtShorts na Startovači: ArtBanana a One Minute Shot ušili umělecké kraťasy

Online galerie ArtBanana a unikátní audiovizuální projekt One Minute Shot spojili své síly, aby širokému publiku mohli zprostředkovat setkání s umělci v jejich ateliérech.

Art Shorts - Umělecké kraťasy

Art Shorts – Umělecké kraťasy

Společně tak natočí ArtShorts – sérii krátkých videí z prostředí současné výtvarné scény. Během jedné minuty umělec představí sebe, svou tvorbu a svůj ateliér. Cílem projektu je vytvořit sérii profesionálních videozáznamů, které budou nenáročnou formou dokumentovat průřez současnou nejmladší generací umělců a přiblíží jejich svět široké veřejnosti.

Nic ale není zadarmo, a tak se ArtShorts obrací právě na veřejnost, která se tak prostřednictvím crowdfundingové kampaně na platformě Startovač.cz může svou troškou podílet na vzniku tohoto projektu. Kampaň se spouští 15. června 2016 a poběží 42 dní. Má 3 záchytné body – 50 tisíc Kč, 75 tisíc Kč a 100 tisíc Kč. Za vybrané peníze bude možné virtuálně nahlédnout do desítek ateliérů, podle vybrané částky totiž vznikne série uměleckých kraťasů.

Chcete vědět, jak to všechno začalo?

„Už dlouho sledujeme, kolik originálních uměleckých děl na české scéně vzniká. Teď jsme se rozhodli, že bychom k nim chtěli připojit příběh. Příběh autorů a jejich přístupu, ale i příběh jejich ateliéru, tedy místa, kde dílo vzniklo. Dokumentace uměleckého přístupu nebo myšlenka prezentovaná přímo ústy autora může být pro diváka velmi inspirativním zážitkem. Výsledný dojem z uměleckého díla se od autorského záměru může významně lišit, a my si myslíme, že by každý měl mít možnost poslechnout si myšlenky autorů a s jejich pomocí lépe pochopit jejich tvorbu,“ říká o projektu kurátor ArtBanany Ján Gajdušek.

Projekt ArtShorts můžete na Startovači podpořit už od 150 korun. Podpořte ho, vyberte si svoji odměnu a těšte se z pocitu, že i díky Vám se současnému umění dostane zase o trochu více porozumění.

Napsat komentář