Mixérů už bylo dost aneb TOP 10 svatebních darů letošní sezóny

S prvními jarními paprsky slunce se neúprostě blíží nová svatební sezóna. Kromě lavin facebookových alb zaplněných památečními fotkami ve stylu „teď jenom kluci s nevěstou“ a „teď jenom rodiče“ se na vás valí i plno povinností. Povinnost donést si oblek do čistírny, nebo koupit nové šaty, které budou dostatečně svatební, ale současně nositelné i k jiným příležitostem, uspořádat rozlučku se svobodou, navázat myrty, ale hlavně (!!!) sehnat svatební dar.

I letos bychom proto rádi apelovali na všechny, co už se chystají vybírat mixéry, roztomilé slánky a pepřenky, pokojové rostliny podobající se stromu, protože „teď už jenom postavit dům a zplodit syna“, i všechny ty lehce erotické a rádoby žertovné potisky na všem, co přijde pod ruku. Stop!

Darujte raději něco opravdu originálního – něco, co nikdo jiný nemá. Něco, co má skutečnou hodnotu. Darujte umění! Abychom vám přechod od ručníků a povlečení usnadnili, předvybrali jsme pro vás několik uměleckých děl, kterými se novomanželé budou zaručeně chlubit ještě pravnoučatům.

1. Jakub Hvězda

Popraskané / kombinovaná technika na plátně / 50 x 60 cm / 6 750 Kč

Jaké jiné dílo je na svatbu vhodnější než tahle jemná monochromní abstrakce Jakuba Hvězdy? Jakub je absolventem věhlasného bratislavského ateliéru Ivana Csudaie a na svých dynamických abstraktních malbách nyní pracuje v Brně.

2. Lucie Jindrák Skřivánková

Sen o horké Brazílii / kombinovaná technika na plátně / 30 x 30 cm / 19 300 Kč

Darujte s obrazem rovnou i tip na romantické líbánky. Sen o horké Brazílii Lucie Jindrák Skřivánkové, zářící hvězdy pražské umělecké scény, je pro to ideální volbou. Její typicky rozvolněný rukopis, vášnivá barevnost a nadšení pro kvalitní architekturu vám bezpečně zajistí přední příčky na žebříčku nejlepších svatebních darů.

3. Milan Sodoma

Série Moby Dick / tuš na papíře / 70 x 70 cm / 10 000 Kč

Svoje minimalistická díla tvoří Milan Sodoma výhradně v černobílém provedení, přičemž nejčastěji pracuje tuší či inkoustem na papír nebo plátno. Tato technika je pro něj typická. Dovoluje mu rychle a spontánně zaznamenat jeho vize a představy. Vize a představy novomanželů o svatebních darech zase rozhodně naplní tohle dílo.

4. Julie Najbrtová

Sošky #1 / barevná fotografie / 70 x 100 cm / 3 400 Kč

Máte dojem, že by novomanžele potěšila spíš umělecká fotografie? I na takové případy jsme připraveni. Série Sošky Julie Najbrtové vyniká jemným minimalismem a pastelovými barvami. Tady nemůžete šlápnout vedle.

5. Markéta Dočkalová

Exploze / kombinovaná technika na sololitu / 60 x 80 cm / 2 800 Kč

Ke svatbám se všeobecně hodí jemnost, křehkost, elegance, ale i letmý dotek luxusu. Všechny tyhle parametry v sobě spojuje například právě tohle minimalistické dílo mladé malířky Markéty Dočkalové. Upgradujte rodinné stříbro na zlato a zastiňte svým šťastným výběrem všechny ostatní svatebčany.

6. Julius Reichel

Bez názvu / akryl na volně visícím plátně / 120 x 150 cm / 30 000 Kč

Nejste žádní troškaři a chcete něco opravdu velikého? Potom musíme doporučit volně visící plátna Julia Reichela. Julius je specifický svou individualistickou hrou s médiem malby. Své obrazy nenapíná konvenčně na rámy, ale nechává je vlát ze zdi. V kombinaci s dost štědrými rozměry tak vytváří kousky, které jen tak nepřehlédnete.

7. Dante Daniel Hartl

Katrina / tempera na plátně / 100 x 100 cm / 30 000 Kč

Pokud hledáte pro ženicha s nevěstou něco opravdu nevšedního, zamyslete se nad dešťovými obrazy Dante Daniela Hartla. Autorem těchto kruhových abstrakcí je nejen umělec, ale i sama příroda. Na plátno Dante nanáší několik vrstev barvy a následně ho nechá napospas dešti a větru. Výsledky pak pojmenovává podle známých hurikánů.

8. Patrícia Koyšová

Dva živočišné druhy #3 / archivní pigmentový tisk na papíře / 40 x 30 cm / 2 500 Kč

Jak lépe reagovat na spojení dvou lidí  v dobrém i ve zlém, než dílem s názvem Dva živočišné druhy? Tento archivní pigmentový tisk je skvělou ukázkou práce superstar aktuální slovenské scény Patrícii Koyšové, která se vyznačuje dynamickým rukopisem a organickými tvary.

9. Matěj Olmer

Bez názvu / digitální tisk na papíře / 50 x 70 cm / 1 200 Kč

Kdo říká, že kvůli svatebnímu daru musíte prodat ledvinu? Limitované edice digitálních tisků umožňují některým našim umělcům vybrat výřezy existujících maleb a vytvořit tak samostatné umělecké dílo s novou kompozicí. Tisky jsou cenově příznivé, a přitom neztrácejí na originalitě.

10. Jan Vytiska

Tohle není smrt / akryl na plátně / 55 x 55 cm / 12 000 Kč

Ne všechny svatby se nesou v duchu bílých růží a fialkových dekorací. Možná jsou právě vaši novomanželé trochu dekadentnějšího ražení. I pro takové případy pro vás ale máme řešení, a totiž tvorbu valašského deathmetalového hřebce Jana Vytisky.

Nalákali jsme vás na originální svatební dar, ale přesto jste si na našem vyčerpávajícím seznamu tipů nenašli ten pravý? Nevadí, račte vybírat sami. Ve snaze usnadnit vám předsvatební období co možná nejvíce jsme pro vás navíc připravili ještě jednu vychytávku – kategorie, které by se mohly hodit…

VÍC RŮŽOVÝCH OBRAZŮ ♥ VÍC OBRAZŮ DO TISÍCOVKY ♥ VÍC OBRAZŮ DO 10 000 KČ ♥ VÍC VELKÝCH OBRAZŮ

Autor: bnn

Napsat komentář